Jak vyzrát na bramboru

Pro učitele a školy

bramboraProč Bramboru?

Počítačová hra nemusí být jen „střílečka“. Hra také nemusí jen zabavit, ale může nastartovat otázky a zvídavost. Nechte své žáky sestavit cyklus vody v přírodě a objevit závislosti mezi člověkem a rostlinami. A nejen to: pomozte nám tak ověřovat a rozvíjet smysluplné využití multimédií ve výuce.
Hra je životním příběhem jedné brambory, kde nechybí zážitky, problémy a legrace. Brambora je živá, dýchá, pije a rozmnožuje se. Brambora potřebuje vhodné přírodní podmínky. Kde je najít? Na nevyšším místě světa, pod hladinou moře, na poušti nebo dokonce ve vesmíru? Bramboře se ovšem z toho všeho cestování může pěkně zamotat hlava a potřebuje poradit: Proč se všechno na světě otáčí? Proč se otáčí planeta Země kolem své osy? Proč se střídají roční období? Brambora má také žízeň, potřebuje slunce, což stejně tak platí i pro člověka.

brambora

BRAMBORA a RVP

Hra Jak vyzrát na bramboru je určena především dětem ve věku mezi 8 až 10 lety. Z výuky na základní škole zahrnuje učivo vzdělávacího oboru prvního stupně Člověk a jeho svět. Díky hře můžete s žáky navázat na tato témata:

Ke hře připravujeme pracovní listy, které vychází z příběhu hry. Díky nim vztáhnete hru k tématům vody, nadmořské výšky a střídání ročních období. Pracovní listy budou k dispozici na tomto webu od poloviny dubna.

BRAMBORA a technologie

Hru není třeba instalovat! Můžete ji pouze během několika minut nakopírovat žákům na jednotlivé počítače. Případně žáci mohou hrát z jednoho síťového disku.
Většinou vám postačí běžné vybavení PC pracovny. Minimální doporučená konfigurace:

brambora

Brambora je levná

Hru si můžete na internetové adrese www.brambora.net stáhnout zdarma na základě jednoduché registrace. (Poskytnuté údaje slouží k interní evaluaci hry a podléhají zákonu o ochraně osobních dat.)
I když hru nabízíme zcela zdarma, velice oceníme vaše připomínky, postřehy od dětí a návrhy na vylepšení hry. Jakékoli zpětné reakce jsou pro nás nesmírně cenné! Jedině vaše zkušenosti z praxe nám pomohou vytvořit kvalitní vzdělávací materiál, kterým by se v budoucnosti hra mohla stát. Za hru nežádáme finance, ale vaši spolupráci!

Pro vaše názory je určeno fórum na adrese: www.brambora.net/forum/ nebo nám napište na e-mail: kamaradka[at]brambora.net.

Děkujeme!

Nemáte heslo? Registrujte se zde.


Registrace učitele

Díky této registraci si můžete zdarma stáhnout hru "Jak vyzrát na bramboru" a pracovní listy ke hře. Registrace vám umožní přispívat do fora, kde velice oceníme vaše připomínky, postřehy od dětí a návrhy na vylepšení hry.

Tyto informace nebudou zveřejněny, ani sděleny žádné třetí straně, ani použity k nevyžádaným reklamním e-mailům.

nick:
*
heslo:
*
jméno a příjmení:
*
email:
*
název školy:
*
adresa školy:
*